Ako sa má koncový odberateľ rozhodnúť pre toho správneho dodávateľa? Na Slovensku je len pre domácnosti na výber 16 dodávateľov zemného plynu a 19 dodávateľov elektriny. Pri právnických osobách je tento výber ešte väčší.
Každý dodávateľ Vám ponúkne niečo iné, nejedná sa len o rozdiel v cene, ale  aj benefity a  v neposlednom rade o zmluvné podmienky. Ako bežný odberateľ nemáte možnosť a hlavne ani čas preštudovať si všetky možnosti. Môžete sa spoľahnúť na “kalkulačku cien”, ale tá má význam jedine pri domácnostiach, kde je cena určená Úradom pre reguláciu sieťových odvetví. Kalkulačka Vám nedá ale k dispozícií zmluvu, ani neporadí Vám ako postupovať pri zmene.

Preto sme sa rozhodli zvoliť iný prístup a  pripraviť balíček, ktorý si môžete stiahnuť do počítača. Namiesto porovnávania všetkých dodávateľov sme vybrali piatich významných alternatívnych, ktorí mali dobré hodnotenia od reálnych klientov a tzv. “tradičných dodávateľov” = dokopy 8 firiem. V porovnaní je nie len cena za MWh, ale aj poplatok za odberné miesto. Porovnávame ich pri férovej 1 ročnej viazanosti, aby všetci mali rovnaké podmienky. Ďalej sa v balíčku nachádza zmluva víťaza – máte možnosť si ju bez nátlaku preštudovať a presný postup, ktorý Vám zmenu ešte uľahčí.

Pre právnické osoby a verejnú správu na finálnu cenu vplýva veľké množstvo faktorov, hlavne vývoj na komoditnej burze a nastavenie ich odberného miesta. Preto je tu potrebné komplexné poradenstvo, znalosť obchodovania na burze, správania energetických spoločností a ich zmlúv. Pri veľkých spoločnostiach často aj niekoľko centov / MWh môže znamenať veľké straty.
Klienti sa nás pýtajú, prečo máme 4 partnerské energetické spoločnosti a nie viacej. V poslednej dobe sa rozmohli „poradenské portály“, ktoré deklarujú na svojich stránkach, že zastupujú všetky energetické firmy. Aj také, ktoré externých obchodníkov, ani partnerov nemajú.
Nám trvalo dlhé roky, kým sme získali dôveru partnerských firiem a nadviazali vzťahy, ktoré našim klientom garantujú prvotriednu starostlivosť a výhody. Jedine tak vieme zabezpečiť nie len nízke ceny, ale aj férové podmienky, promptné vybavenie ich požiadaviek a dlhodobú starostlivosť. V reálnom živote záleží predsa na kvalite a nie kvantite.

Všetky naše analýzy sa odvíjajú od vývoja na burze a sú 100% nezávislé. Za prioritu pokladáme starostlivosť o našich klientov a poskytujeme im všetky potrebné informácie, aby sa mohli efektívnejšie rozhodnúť.